Opakowania na płyty i kasety

Opakowanie na kasety magnetofonowe
Opakowania na winyle
Opakowanie na płyty CD
Opakowanie na płyty CD

Opakowania na płyty kompaktowe, winylowe i kasety magnetofonowe

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży audio-video jesteśmy ekspertami w produkcji drukowanych opakowań na płyty kompaktowe.

Opakowanie płyty CD, winyla czy kasety jest pierwszą rzeczą, która przykuwa wzrok konsumenta, dlatego istotne jest to, aby było ono wykonane z zachowaniem dbałości o najmniejsze szczegóły, które będą cieszyć ich przyszłych posiadaczy. Coraz częściej przywiązuje się wagę do tego, aby było ono małym dziełem sztuki zdobiącym regały odbiorców. Nie możemy również zapomnieć o podstawowej funkcji pudełka, jaką jest ochrona nośnika.

Jaki rodzaj pudełka na płyty CD wybrać?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii do produkcji oraz druku, oferowane przez nas opakowania na płyty i kasety będą wyróżniać się wysoką jakością, a także znakomitym wyglądem. Wiele osób zastanawia się, jakie pudełko sprawdzi się najlepiej do ich świeżo wydanego albumu. Nie ma jednej, konkretnej zasady, mówiącej, które są najlepsze. Przy podejmowaniu decyzji warto kierować się liczbą płyt w danym wydawnictwie. W przypadku gdy znajduje się ich kilka, dobrze jest zdecydować się na opcję, która zapewni komfortowe wyciąganie każdej z nich, a także odpowiednio zabezpieczy przed porysowaniem. Wiele pytań może także budzić kwestia tworzywa – papier czy plastik? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najbardziej ekologiczną opcją są tekturowe opakowania na CD i DVD, czyli ekopacki, ze względu na brak plastikowej tacki na krążek. Dzięki temu są one biodegradowalne, co będzie istotne dla osób ceniących sobie styl życia zero waste. Pomóc w odpowiedzi na to pytanie może również kwestia doboru ewentualnych dodatków do płyty. Jeśli chcemy naszych odbiorców dodatkowo obdarzyć plakatem czy książeczką z tekstami, warto jest zwrócić uwagę na to, aby pudełko zawierało wyznaczone miejsca, gdzie znajdować będzie się ten bonus. Bez względu na to, na którą propozycję Państwo się zdecydują, zadbamy o to, aby uzyskać idealny efekt.

Na specjalne życzenie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie na różnokolorowym plastiku lub wykonać plastikowe opakowania na płyty CD z nadrukiem. Taka produkcja podkreśla indywidualny charakter danego wydania.

Opakowania na płyty CD i DVD

Produkujemy następujące opakowania drukowane:

 • Koperty na płyty CD/DVD będące jednym z najprostszych opakowań.
 • Digipacki na płyty CD / DVD – opakowania kartonowe 2, 3, 4- skrzydełkowe. Zawierają one plastikową tackę na płytę wykonaną z polipropylenu bezbarwnego bądź barwionego na dowolny kolor. W digipackach możemy umieścić książeczkę, plakat, ulotkę, które można włożyć w kieszeń lub nacięcie. Takie rozwiązanie daje największą swobodę dotyczącą zaprojektowania opakowania, które w efekcie przyciąga swoim niepowtarzalnym wyglądem.
 • Ekopacki / Unipacki na płyty CD / DVD – opakowania kartonowe 2, 3, 4 skrzydełkowe. Jest to najbardziej ekologiczny typ opakowania, konstrukcyjnie bardzo podobny do digipacka, tylko pozbawiony tacki na płytę. Płytę umieszcza się w wycięciu lub kieszonce.
 • Obwoluty / Opaski / Boxy Pojedyncze i zbiorcze – opakowania z pojedynczego lub podwójnego kartonu z nadrukiem, zawierające koperty, digipacki, ekopacki, pudełka plastikowe. Opakowania zbiorcze mogą być zamykane jedno- lub dwustronnie, a także przelotowe.

Oferujemy także plastikowe opakowania do płyt CD i DVD:

 • Jewel Box, Super Jewel Box, CD Slim – pudełka fomatu CD. Najczęściej stosowane do pakowania wydawnictw muzycznych.
 • DVD Box o grubości grzbietu 7 oraz 14 mm. Pudełko może być na jedną lub wiele płyt (do 5)
 • Koperty foliowe (przezroczyste) oraz koperty papierowe (z okienkiem). Koperty mogą posiadać pasek z klejem samoprzylepnym.

Jesteś zainteresowany ofertą?
Sprawdź nasze specyfikacje opakowań.

Opakowania na płyty winylowe

W naszej ofercie znajdują się również drukowane opakowania do winyli:

 • Record Sleeve – papierowe koperty wewnętrzne na płytę winylową, z pełnym zadrukiem lub gładkie.
 • Record Cover – zewnętrzna koperta 'okładka’ na winyl. Oprócz płyty można w niej umieścić plakat czy książeczkę.
 • Gatefold Cover – składane opakowanie zewnętrzne na winyl z jedną lub dwoma kieszeniami na płytę lub inserty, po złożeniu ma format standardowego Record Cover.

Opakowania na kasety magnetofonowe

Możemy zaproponować pełną gamę opakowań plastikowych i drukowanych do kaset magnetofonowych:

 • plastikowe MC Case w wersji Standard i Premium z drukowaną okładką JCard
 • plastikowe MC Case z nadrukiem bezpośrednio na pudełku
 • OCard – opakowanie z kartonu z nadrukiem w formie obwoluty na kasetę

Do stylu i wyglądu opakowań płyt dużą wagę zaczęto przywiązywać już w epoce winyli, a dokładnie w 1939 roku, za sprawą pewnego 23-letniego mężczyzny – Alexa Steinweissa, który wpadł na pionierski pomysł zaprojektowania okładki albumu. W efekcie pierwszym krążkiem, który nie był sprzedawany w zwykłej białej kopercie był album Richarda Rodgersa i Lorenza Harta. Opakowanie, które wyglądem przypominało książę odniosło bardzo duży sukces, przez co okładki stały się później głównym narzędziem promocji płyt. Z czasem jednak przestały pełnić funkcję reklamową – dokładniej w momencie pojawienia się pierwszych teledysków na MTV. Wtedy pudełka zaczęły pełnić rolę małych dzieł sztuki, które za zadanie miały opowiadać osobną historię. Istnieje wiele plebiscytów, które skupiają się nie na zawartości płyty, lecz właśnie na tym, w czym została umieszczona.